ŞİFREMİ UNUTTUM

*

SANAYİDEKİ<br>GÜCÜNÜZ

SANAYİDEKİ
GÜCÜNÜZ

DOĞRU TERCİH!

DOĞRU TERCİH!

İŞ BİRLİĞİ - GÜÇ BİRLİĞİ

TURCAR <br> Yerli Üretim!

TURCAR
Yerli Üretim!

Performans & Kalite

Performans & Kalite

siz isteyin, biz üretelim

TAM<br>ZAMANINDA

TAM
ZAMANINDA

ÜRETEN TÜRKİYE

Kalite ölçülmez, üretilir...

HİZMETLER 


Siz isteyin - Biz üretelim

Proje / Çözüm

Maliyet düşürme çalışmaları çerçevesinde, üretim süreçlerinizi inceleyerek özel takım çözümlerini, CAD ve 3 boyutlu simulasyon çalışmaları eşliğinde geliştirmekteyiz. Bu süreçte bütün etkenler gözden geçirilerek sizin için en uygun çözüme beraberce karar verilir.

Özel takım ihtiyacınızı az miktarlarda hem ekonomik hem hızlı teslim edebilmemizin garantisini vermekteyiz. Ayrıca çoğu zaman hazır standart bir katalog ürünü üzerinden farklı özel takımları, özellikle çok daha kısa sürede teslim edebilmekteyiz (örneğin özel radyüslü köşe yuvarlama frezesi).

Bileme Hizmeti

Tam Zamanında... 

Bileme hizmetlerinin ana hedefi üretim yükünü ve aynı zamanda maliyetleri azaltmaktır. Körelen takımlarının bir seferlik kullanımdan sonra, takım ömrünün bittiği günler artık geride kalmıştır. Dolayısıyla körelen takımları özel taşıma kutuları ile teslim alıp tekrar yeni takım performansına uygun olarak bilemekteyiz.

Rekabet gücünüzü arttırabilmek adına etkili hizmetler sunmaktayız. Takımın çalışacağı ortam ve işleyeceği malzemeye en uygun teknik özellikleri bir araya getirilerek talaşlı imalatın proses güvencesini sağlamaktayız.

Örnek olarak, işlemeye en uygun PVD kaplamayı seçmek bile takımın çalışma ömrünü ciddi oranda uzatmaktadır veya doğru seçilen hammadde ve kesme açıları ile çok daha iyi bir performans elde etmek mümkündür.

Kalite & Güvence

Başarı ayrıntıda gizlidir... 

Üretim kalitesinin sürekliliğini sağlamak için uluslararası kabul görmüş, en geliştirilmiş 5 Eksen CNC takım ölçme cihazı Zoller Genius 3 ile Takımlar ölçülmektedir.

Sorumluluğumuz gereği bilemeye gelen her kesici takım önce detaylı bir analizden geçmektedir. Bu sayede körelmeyi en iyi şekilde tespit ederek, işleme en uygun bileme yöntemine ve miktarına karar vermekteyiz. Bütün CNC üretim hattımız bilgisayar ağı üzerinden birbiriyle entegreli çalışmaktadır, ölçüm raporları otomatik olarak CNC tezgahları ile paylaşılmaktadır. Böylece insani hataları sıfıra düşürmekte ve yüksek kaliteli üretimizi gerçekleştirmekteyiz.

PVD Kaplama

 

Hassas takımların ve yüksek kaliteli yapı parçalarının PVD kaplanması sayesinde sertlik, termik veya kimyasal dayanıklık gibi özellikler, belirgin ölçüde arttırır. Aynı zamanda sürtünme değeri, aşınma eğilmi, birleşen eğilimi, korozyon eğilimi ve oksitlenme eğilimi belirgin ölçüde düşürülmektedr.

İşlenecek malzemeye uygun kaplama seçimine dikkat edilmelidir. Özellikle kesici takımların PVD kaplanması, takımın çalışma ömrünü ciddi oranlarda uzatmaktadır.

 

PVD Kaplama Çeşitlerimiz

UniCoat

HardCoat

ProCoat

TiAlN

 
 
     
       
Sertlik 36 GPa  Sertlik 36 GPa Sertlik 36 GPa Sertlik 36 GPa
Kalınlık 1-4 Kalınlık 1-4 Kalınlık 1-7 Kalınlık 1-4
Sürtünme katsayısı 0,60 Sürtünme katsayısı 0,25 Sürtünme katsayısı 0,50 Sürtünme katsayısı 0,60
Maks. Sıcaklık 700C Maks. Sıcaklık 400C Maks. Sıcaklık 900C  Maks. Sıcaklık 700C

  

 

SERVİS

hizlı ve zamanında servisin önemi

Teslim alma

Teslim alma

Özel taşıyıcı sistemler ile aşınmış takımlarınız teslim alınır. Yapılacak olan işlemlere göre sipariş oluşturulur.

Bileme & Kaplama

Bileme & Kaplama

Alınan takımlar, istekleriniz doğrultusunda bilenir. Kimyasal buharlaşma yöntemi (PVD) ile kesici takımların kaplaması yapılır.

Teslimat

Teslimat

Lojistik hizmet

TOP